Turistički tehničar

Turizam je jedna od retkih privrednih grana koja i u uslovima ekonomske krize i recesije, koja je zastupljena kako u našoj zemlji tako i na globalnom nivou, doživljava stalni rast. Sve zemlje u svetu pa i naša ulažu sredstva u razvoj ove privredne grane. Usled toga dolazi do rasta tražnje za stručnim kadrom u ovoj oblasti privrede. Kadar za kojim postoji potražnja obrazuje se u našoj Školi. Obrazovni profil turistički tehničar, koji je neophodan za razvitak ove privredne grane školuje se u našoj Školi.

Radi se o jako perspektivnom i odgovornom poslu, koji da bi se kvalitetno i profesionalno obavljao, zahteva veliko znanje jaku psihološku strukturu i veliku opštu kulturu. Sve to se stiče kod na u Školi. Kadrovi koje obučava naša Škola, izlaze potpuno osposobljeni za samostalan rad u turizmu. Takođe usled toga što po završetku naše Škole stiču četvrti stepen stručne spreme, naši polaznici mogu upisati i odgovarajuću visokoškolsku ustanovu, kako bi nastavili obrazovanje i stekli visoku stručnu spremu.

Nastava je obogaćena praksom, a kvalitet iste garantuju naši profesori sa dugoročnim iskustvom u turizmu. Jako nam je bitno da osim teoretskih naši polaznici steknu i praktična znanja, te im to omogućujemo u saradnji sa našim partnerima sa kojima imamo potpisane brojne ugovore o saradnji.

Turistički tehničar - Predmeti po godinama:

4. Istorija
11. Ekonomika u turizmu
12. Marketing u turizmu
13. Agencijsko – hotelijersko poslovanje
14. Izborni predmet (Veronauka ili Građansko vaspitanje)

Preuzmite spisak predmeta po godinama: