Da li ste napravili planove za Novu godinu?

Ranije se nije tako naročita pažnja obraćala na proslavu Nove godine, u smislu da nisu posebno ljudi vodili računa u to doba o tome šta će učiniti u toku naredne godine.

Ali zahvaljujući činjenici da sve veći broj životnih trenera i uopšteno, ljudi koji nastoje da drugima pomognu da kvalitet života unaprede, navode da je potrebno odlučiti na kraju jedne godine šta je to što želite da činite u toku naredne, gotovo da se podrazumeva da u ovo vreme mnogi od nas čuju pitanje da li ste napravili planove za Novu godinu.

Naravno da ima onih koji i dalje ne obraćaju pažnju na takve stvari, već rade najbolje što mogu i ono što žele, ali ima i onih koji se striktno pridržavaju pravila i na kraju svake godine zapisuju šta je to što žele da ostvare u toku naredne godine.

Uopšte nije jednostavno kao što izgleda, jer nije dovoljno samo osmisliti plan, već i ispoštovati sve korake kako bi on bio sproveden u delo.

Ukoliko i vi spadate u red ljudi koji praktikuju da donose novogodišnje odluke i da prave planove za sledeću godinu, onda bi svakako trebalo da sve to zapišete na jedan papir.

Često životni treneri i stručnjaci koji su zaduženi za unapređenje života svojih klijenata navode da je poželjno napraviti i takozvanu mapu želja. U principu je to prilično jednostavno učiniti, jer je potrebno na jednom listu papira nacrtati ili zalepiti fotografije, odnosno natpise svega onoga što želite da postignete u narednom periodu. Naravno, to je samo jedan aspekt, a za stvarno ispunjenje tako postavljenih ciljeva je mnogo važnije da primenjujete alate, koji će vam pomoći da na što jednostavniji način stignete do svog cilja.

Podrazumeva se da postoje i mnogi drugi alati, koji su usmereni na postizanje ciljeva u toku narednog perioda, ali sa njima mora da vas detaljno upozna stručno lice, što je obično lajfkouč.

U slučaju da, ipak ne želite da se bavite time, biće dovoljno da ne pravite uopšte planove za narednu godinu, već da ono što radite, radite najbolje što možete, a uspeh sigurno neće izostati.

PREDHODNI ČLANAK SLEDEĆI ČLANAK

Top